Baby Home społecznie

Wole-wode Mamo, tato, wolę wodę! Program edukacyjny został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.
cala-polska-czyta-dzieciom Nasze przedszkole uczestniczy w ogólnpolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom.” Czytanie dziecku wszechstronnie je rozwija- emocjonalnie, duchowo, moralnie i intelektualnie. Wystarczy 20 minut dziennie, by wyposażyć dziecko w niezwykły kapitał w każdym z tych aspektów życia. Czy istnieje jakakolwiek inna lokata dająca tak wysoką stopę zwrotu?
Współcześni rodzice mają mało czasu dla swoich dzieci, żyją pod ciągłą presją nadmiaru obowiązków. Swoją nieobecność rekompensują dzieciom kupowaniem im drogich zabawek i nowoczesnych gadżetów. Osamotnione dzieci, by zwrócić na siebie uwagę rodziców, źle się zachowują – są krnąbrne, aroganckie, agresywne, prowokacyjne, mają kiepskie oceny w szkole. Stają się także łatwym łupem dla wszelkiego rodzaju przestępców: dealerów narkotyków, sekt, gangów. Można temu zapobiec spędzając z dzieckiem czas – czas wartościowy – nie na oglądaniu telewizji czy kupowaniu coraz to nowych fantów mających zastąpić uwagę rodziców, ale na wspólnym czytaniu, rozmowach, bliskości.
reba Reba Organizacja Odzysku S.A. jest spółką wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii oraz akumulatorów przenośnych, została założona przez największych producentów baterii obecnych na polskim rynku. Baby Home uczestniczy w zbiórce baterii, dzięki czemu chronimy środowisko segregując śmieci oraz odpowiednio je utylizując.
gora-grosza Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od rodzinnego domu, od swoich najbliższych. Ogólnopolska akcja której celem jest właśnie zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego czy rodzin zastępczych.
fundacja-bez-tajemnic Program Charytatywno– Ekologiczny „Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…”. Jest to największy, ogólnopolski, spontaniczny  Program zapoczątkowany przez studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Polega on na zbieraniu wszystkich PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK z naszego środowiska. Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonta niepełnosprawnych dzieci założone w Fundacji Bez Tajemnic. Pieniądze uzyskane w Programie w 100% przeznaczane są wyłącznie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.
Coroczna wewnątrz przedszkolna olimpiada sportowa organizowana w dzień dziecka, mająca na celu propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego.
paczka-dla-schroniska Akcja zbiórki żywności dla zwierzat ze schroniska w Kielcach. Propagowanie pomocy dla tych którzy głosu nie mają i o ta pomoc sami nie mogą prosić
zwierzak Nawiązaliśmy współpracę ze Świętokrzyskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Zwierzak. Pragniemy wspólnie pomóc zwierzętom, uczulić dzieci na krzywdę tych, którzy nie mogą mówić ludzki głosem.
Akademia-aquafresh Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011 roku. Podczas każdej edycji dzieci, wspólnie z Pastusiami, uczą się jak dbać o ząbki. Na podstawie przekazywanych materiałów w przedszkolach, również w Baby Home realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.
Dziecinstwo-bez-prochnicy Dzieciństwo bez próchnicy to hasło projektu realizowanego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wspólnie z ośmioma uczelniami medycznymi w Polsce, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, którego celem jest edukacja dzieci w wieku od 0 do 5 lat, ich rodziców, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy pediatrów po to, aby zatrzymać postępującą epidemię próchnicy.
Patronat Honorowy nad Projektem „Dzieciństwo bez próchnicy” objęli Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Pierre Fauchard Academy.
triz-pedagogika_logo TRIZ – pedagogika to innowacyjna metoda nauczania nastawiona na systematyczną naukę myślenia, myślenia twórczego i odpowiedzialnego na szerokie spojrzenie na rzeczywistość oraz na umiejętność holistycznego postrzegania wiedzy. Przedszkole Baby Home jest jednym z pierwszych w Polsce odpowiednio przeszkolonych i upoważnionych placówek do wdrażania Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych zadań TRIZ – PEDAGOGIKA, która prowadzi zajęcia z zakresu tej techniki myślenia.
Wiadomości