30 marca Przedstawienie teatralne ” Jak Koala przyjaźń znalazł”.

W dniu 22 marca 2023

Małe Formy Teatralne Widowisko z Krakowa zapraszają na interaktywną bajkę z ponad czasowym przesłaniem o uniwersalnej wartości prawdziwej przyjaźni. Zabawne dialogi, piosenki i wspólne zabawy z widzami czyli teatralna uczta dla najmłodszych zawitają w naszym przedszkolu.istockphoto-1125717062-612x612

17 marca St. Patrick’s Day

W dniu 16 marca 2023

Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego jest zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Dzieci dowiedzą się jak wygląda flaga tego kraju, poznają małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy wzbogacimy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun . Prosimy by dzieci w miarę możliwości ubrane były w tym dniu na ZIELONO :-) images (1)

22 marca Wyjście do kina Moskwa na film „Wróżka Zębuszka” grupy IV i V

W dniu 15 marca 2023

Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.pobrane (5)

21 marca PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ LASÓW

W dniu 15 marca 2023

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, od tego dnia dzień będzie się stopniowo wydłużał kosztem nocy. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny. Ekologia i przepisy nie pozwalają już na ten rytuał, ale Marzanna będzie nam towarzyszyć tego dnia :-) images

15 marca Audycja muzyczna

W dniu 9 marca 2023
PTASIE TRELE Nadchodząca Pani Wiosna lubi narobić dużo hałasu i zamieszania. Budzi rośliny, zwierzęta, a i słoneczko jakoś mocniej grzeje. Spróbujemy odgadnąć które ptaki głośnymi trelami oznajmiają jej nadejście, a które specjalnie przylatują by Ją przywitać. Instrumenty: skrzypce, altówka, akompaniament.
 pobrane (4)

14 marca Robotyka dla gr. IV i V

W dniu 9 marca 2023
Zapraszamy na kolejne zajęcia z robotyki. Startujemy punktualnie o 9.00.
 wedo-400x400

08 marca Dzień Kobiet

W dniu 9 marca 2023

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami i życzeniami swoich najbliższych.pobrane (2)

06 marca Żywa lekcja przyrody

W dniu 27 lutego 2023

Będziemy gościć panią Kamilę, właścicielkę zagrody Alpaki Tulu Tulu, która zaprezentuje dzieciom surykatki, jeża pigmejskiego, sowę płomykówkę oraz królika miniaturkę. Poznamy wygląd, zwyczaje żywieniowe i inne ciekawostki. Dzieci będą mogły poznać zwierzątka z bliska, a nawet je pogłaskać :-) pobrane (1)

01 marca PRZEDSZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 27 lutego 2023
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie !!! Kryteria oceny: – stopień opanowania pamięciowego – prawidłowa wymowa – stopień trudności wierszyka/piosenki – płynność wymowy
 pobrane (6)

22 lutego Audycja muzyczna

W dniu 23 lutego 2023
SOPRAN CZY BARYTON ? Oto dwa głosy, które różnią się od siebie. Jakie utwory są śpiewane tymi głosami i czy można by to odwrócić? Sprawdzimy też jakim głosem śpiewacie i czy taki głos zostaje nam do końca życia. Instrumenty: sopran, baryton, akompaniament.
 8604cd1f8c3a5b4cabfa3ff24239e2d0316f326b5676cda305f60e4b028c898f_big
Wiadomości