AUDYCJA MUZYCZNA – 18 KWIETNIA

W dniu 8 kwietnia 2024

dzien-filharmonia

Czy istnieje instrument, który potrafi zabrać nas w muzyczną podróż dookoła świata? Oczywiście, że istnieje to klarnet! Co sprawia, że jest taki wyjątkowy? Poznajcie melodie włoskie, greckie, chińskie, irlandzkie oraz melodie orientalne.

Instrumenty: klarnet, pianino.

PLANETARIUM – 9 KWIETNIA

W dniu 8 kwietnia 2024

planetarium

Tego dnia odwiedzi nas mobilne planetarium. Wyruszymy w kosmiczną wyprawę, poznamy gwiazdozbiory i historie z nimi związane. Poznamy także tajemnice jakie skrywa w sobie Układ Słoneczny.

POKAZ ZWIERZĄT – PŁAZY – 25 MARCA

W dniu 19 marca 2024

OIP

Tego dnia w naszym przedszkolu odbędzie się coś niesamowitego – pokaz płazów. Dzieci będą miały możliwość nie tylko posłuchać opowieści o tych niezwykłych zwierzętach, ale również zobaczyć je na żywo. Już nie możemy się doczekać.

AUDYCJA MUZYCZNA – 22 MARCA

W dniu 5 marca 2024

WIOSNA

ODGŁOSY WIOSNY

Pani Wiosna nadchodzi! Ale w jakim idzie tempie? O jakich budzących się zwierzętach opowiedzą skrzypce i wiolonczela? Instrumenty te są z tej samej rodziny, a jednak się różnią. Ciekawe czy usłyszycie czym.

Instrumenty: skrzypce, wiolonczela, pianino.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 5 marca 2024

zwiastun_wiosny_0

Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, od tego dnia dzień będzie się stopniowo wydłużał kosztem nocy. Tradycyjnym zwyczajem związanym z tym dniem jest topienie lub palenie Marzanny. Ekologia i przepisy nie pozwalają już na ten rytuał, ale Marzanna będzie nam towarzyszyć tego dnia :-)

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – 18 MARCA

W dniu 5 marca 2024

dzienswietegopatryka

Dzień Świętego Patryka jest irlandzkim świętem narodowym i religijnym. Nasze kochane Przedszkolaki dowiedzą się jak wygląda flaga tego kraju, poznają małego irlandzkiego skrzata i imieniu Leprechaun, który jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy wzbogacimy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim. Prosimy, aby tego dnia (w miarę możliwości) Dzieci ubrane były na kolor zielony.

POKAZ BANIEK MYDLANYCH – 13 MARCA

W dniu 29 lutego 2024

232506_banki_mydlane

Bańki mydlane są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Pozwalają nam przenieść się w świat marzeń i fantazji. Tego dnia czeka nas niezwykła przygoda! Odwiedzi nas Agencja Artystyczna Patigo, która zaprezentuje nam fantastyczny pokaz baniek mydlanych. Z pewnością będzie magicznie.

PIESZA WYCIECZKA DO BWA GRUP IV I V – 5 MARCA I 6 MARCA

W dniu 29 lutego 2024

 

wycieczka

Przedszkolaki z grup IV i  V wybiorą się na pieszą wycieczkę do Biura Wystaw Artystycznych. Weźmiemy udział w warsztatach świątecznych, podczas których zaznajomimy się z techniką graficzną jaką jest linoryt.

AUDYCJA MUZYCZNA – 26 LUTEGO

W dniu 12 lutego 2024

Przed nami kolejne spotkanie z muzykami z Filharmonii Świętokrzyskiej!

ALE JAZZ
Czy to koty? Czy to trąbka? Czy to może inny instrument? Poznajcie Pana Saksofonistę! Czy wiecie, że jazz można grać bez nut? Ciekawe czy poznacie, która jest melodia DUR, a która MOLL…

Instrumenty: saksofon, pianino.

ROBOTYKA – 8 LUTEGO

W dniu 30 stycznia 2024

OIP (1)

 

Kolejna odsłona zajęć z robotyki. Każde takie spotkanie jest dla naszych Przedszkolaków świetną zabawą oraz czasem intensywnego logicznego myślenia. Już nie możemy się doczekać tego wydarzenia.

Wiadomości