AUDYCJA MUZYCZNA

filh

Za nami kolejne spotkanie z muzykami z Filharmonii Świętokrzyskiej pt.  ALE JAZZ. Tym razem gościł u nas m.in. pan saksofonista. Dowiedzieliśmy się, że jazz można grać bez nut oraz poznaliśmy takie melodie jak dur czy mol. Było wesoło i angażująco!  

TEATRZYK ,,ZEBRA Z PRZEJŚCIA ZBIEGŁA”

teatrzyk

Nasze przedszkole odwiedził Teatr Amuzado. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Zebra z przejścia zbiegła”. Nasze Przedszkolaki stały się uczestnikami ruchu drogowego. Śledziliśmy losy szalonej zebry, sygnalizatora, staruszki oraz innych bohaterów. Poznaliśmy zasady poruszania się na drodze, przejścia przez pasy oraz zaznajomiliśmy się z sygnalizatorem świateł.

AUDYCJA MUZYCZNA – DZIADEK DO ORZECHÓW

420135142_802779201863304_8693858580183830555_n

Cudowna historia o przyjaźni, o marzeniach, o odwadze. Dziadek do Orzechów autorstwa Piotra Czajkowskiego jest to najbardziej znany balet! Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej wraz z niezmiernie utalentowana tancerką. Byliśmy oczarowani tym pokazem!

KARATE

karate

Za nami kolejne cotygodniowe zajęcia z karate, podczas których ćwiczymy koordynację oraz pracę mięśni całego ciała. Było niezwykle ciekawie i zabawnie.

AUDYCJA MUZYCZNA – HU HU HA! ZIMO PRZYBYWAJ!

FILHARMONIA

Kolejny raz mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. Poznaliśmy dźwięki perkusji, mieliśmy również szansę wziąć czynny udział w audycji. Jak widać, byliśmy bardzo zaangażowani. Każde takie muzyczne spotkanie dostarcza naszym Przedszkolakom mnóstwo radości.

PRZEDSTAWIENIA BOŻONARODZENIOWE

jasełka

Za nami niezwykłe występy bożonarodzeniowe. Każda grupa oczarowała nas swoimi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz tanecznymi. Łzy wzruszenia napływały do oczu zarówno Rodzicom jak i Nauczycielom. . Dziękujemy naszym kochanym Przedszkolakom oraz Ciociom za pracę włożoną w przygotowania do przedstawień. Te

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

santa

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia – jak co roku i do nas zawitał najbardziej oczekiwany przez dzieci gość i obdarował każdą grupę prezentami, które mamy nadzieję jeszcze długo będą cieszyć

BAL ANDRZEJKOWY

andrzejki

Andrzejki to jedno z najbardziej magicznych i tajemniczych świąt w Polsce, pełne wróżb, zabaw i tradycji. Wywodzi się ono z dawnych wierzeń i obyczajów, a jego korzenie sięgają czasów pogańskich. Dziś jest to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, nie

AUDYCJA MUZYCZNA – O SPRYTNYM INSTRUMENCIE

audycja

Pewien instrument postanowił być zarazem solistą i orkiestrą. Umiłował on sobie polskie melodie, a przede wszystkim tańce!  Chodzi oczywiście o akordeon. Ta audycja muzyczna była niezwykła. Nasze przedszkolaki poznały takie tańce jak mazur, polonez, kujawiak, oberek, krakowiak. Razem z zaproszoną

WYCIECZKA GRUPY V I IV DO BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

WYCIECZKA

Przedszkolaki wraz z ciociami wybrały się na pieszą wycieczkę do Biura Wystaw Artystycznych. 7 grudnia przypada Światowy Dzień Kamishibai. To technika czytania i prezentacji, wywodząca się z Japonii, którą najprościej można opisać jako teatr obrazkowy. Pracujemy na kartach z gotowymi bajkami/opowieściami, które prezentujemy w drewnianej skrzynce.

Wiadomości