Ładowanie...
Publikacja: 2024-06-14

AUDYCJA MUZYCZNA - 15 MAJA

Przy jakiej melodii kotki idą spać? Czy Adzie wszystko wypada? Na którą godzinę umówić się na spotkanie? Poznaliśmy zapomniane skarby polskiej muzyki filmowej! Towarzyszył nam w tej podróży w czasie instrument dobrze znany, ale w zupełnie nowym wydaniu - trąbka.

czytaj więcej
Publikacja: 2024-06-14

PIESZA WYCIECZKA DO BWA - 8 MAJA

Za nami kolejna wycieczka do Biura Wystaw Artystycznych. Tym razem wcieliliśmy się w rolę malarzy. Mieliśmy okazję stworzyć własne dzieła, poznaliśmy różne techniki malarstwa oraz obejrzeliśmy bieżące wystawy.

czytaj więcej
Publikacja: 2024-06-14

TEATRZYK PT. ,,DZWONNIK Z NOTRE DAME" - 6 MAJA

Odwiedził nas Teatr Blaszany Bębenek. Obejrzeliśmy bardzo interesujący i pouczający spektakl pt. Dzwonnik z Notre Dame". 

czytaj więcej
Publikacja: 2024-06-14

EKSPERYMENTY Z SUCHYM LODEM - 25 KWIETNIA

Podczas tych zajęć przenieśliśmy się w krainę czarów. Mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe eksperymenty z użyciem suchego lodu. Czekały nas takie ciekawostki, jak np. rosnący balon, mikstury Harrego Pottera, mroźne bańki mydlane, sale chmur, piszczące łyżeczki czy płonąca dłoń. 

czytaj więcej
Publikacja: 2024-06-14

ZAJĘCIA Z GONGAMI - 22 KWIETNIA

Mieliśmy okazję wziąć udział magicznym wydarzeniu - odwiedziła nas Pani z niezwykłymi instrumentami: gongami.
To spotkanie pomogło nam się wyciszyć, zrelaksować, zwiększyć zdolności do koncentracji oraz poprawić nastrój.   

czytaj więcej
Publikacja: 2024-06-14

AUDYCJA MUZYCZNA - 18 KWIETNIA

Czy istnieje instrument, który potrafi zabrać nas w muzyczną podróż dookoła świata? Oczywiście, że istnieje to klarnet! Co sprawia, że jest taki wyjątkowy? Poznajcie melodie włoskie, greckie, chińskie, irlandzkie oraz melodie orientalne.

Instrumenty: klarnet, pianino.

czytaj więcej
Publikacja: 2024-06-14

PLANETARIUM - 9 KWIETNIA

Tego dnia odwiedziło nas mobilne planetarium. Wyruszyliśmy w kosmiczną wyprawę, poznaliśmy gwiazdozbiory i historie z nimi związane. Poznaliśmy także tajemnice jakie skrywa w sobie Układ Słoneczny.

czytaj więcej
Publikacja: 2024-06-14

POKAZ ZWIERZĄT - 25 MARCA

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się coś niesamowitego - pokaz płazów. Dzieci miały możliwość nie tylko posłuchać opowieści o tych niezwykłych zwierzętach, ale również zobaczyć je na żywo. 

czytaj więcej
Publikacja: 2024-03-05

AUDYCJA MUZYCZNA - 22 MARCA

ODGŁOSY WIOSNY Pani Wiosna nadchodzi! Ale w jakim idzie tempie? O jakich budzących się zwierzętach opowiedzą skrzypce i wiolonczela? Instrumenty te są z tej samej rodziny, a jednak się różnią. Ciekawe czy usłyszycie czym. Instrumenty: skrzypce, wiolonczela, pianino.

czytaj więcej
Publikacja: 2024-03-05

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, od tego dnia dzień będzie się stopniowo wydłużał kosztem nocy. Tradycyjnym zwyczajem związanym z tym dniem jest topienie lub palenie Marzanny. Ekologia i przepisy nie pozwalają już na ten rytuał, ale Marzanna będzie nam towarzyszyć tego dnia 

czytaj więcej