30 maja – środa – Ziemia, Planeta Cudów

zpc

Gdzie można zobaczyć najwspanialsze zamki na świecie? Co oznacza słowo Highlands? Dlaczego Szkoci noszą kilty? W kolejnej odsłonie autorskiego programu Ziemia, Planeta Cudów wybraliśmy się w niezwykłą podróż do Szkocji. Mieliśmy okazję poznać legendę o potworze z Loch Ness oraz

25 maja – piątek – Wycieczka do szkoły muzycznej

dav

Grupy II, III, IV i V wybrały się wraz z ciociami do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego. Mieliśmy zaszczyt obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły muzycznej pt. ,,Przygoda w Krainie Wróżek”. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentu młodych aktorów.

24 – 29 maja – Dzień Mamy i Taty

dav

Za nami występy z okazji Dnia Mamy i Taty grup II, III, oraz IV. Nasze przedszkolaki pod okiem cioć przygotowały wspaniałe występy artystyczne, które poruszyły serca Rodziców. Po części artystycznej odbył się I Konkurs Fiszkowy – Rodzice kontra Dzieci. Rywalizacja

18 maja – piątek – Warsztaty piłkarskie

dav

Kolejna odsłona warsztatów piłkarskich pod okiem trenerów z Dziecięcej Akademii Piłkarskiej. Nasze przedszkolaki doskonaliły swoje umiejętności sportowe oraz grę w zespole.

14 maja – poniedziałek – Spotkanie z pisarką

dav

Tego dnia odwiedził nas specjalny gość – Pani Renata Głasek – Kęska – autorka powieści i sztuk teatralnych dla dzieci. Dowiedzieliśmy się na czym polega zawód pisarki oraz jak i gdzie czerpać inspiracje do pisania książek.

11 maja – piątek – Zumba Kids

bty

Za nami kolejne zajęcia „Zumba Kids”. Mali tancerze bardzo chętnie wykonywali polecenia Pani Iwony Zawadzkiej, bawiąc się przy wspaniałej muzyce. Podczas warsztatów tanecznych przedszkolaki uczyły się kroków tanecznych, koordynacji, równowagi oraz ćwiczyły pamięć.

7 maja – poniedziałek – Dzień Strażaka

dav

Tego dnia dowiedzieliśmy się jakie zadania stoją przed osobami wykonującymi zawód strażaka oraz jakie wyposażenie zawiera wóz strażacki. Wszystkie dzieci wykonały również piękne prace przedstawiające strażaków.

26 kwietnia – czwartek – Ziemia, Planeta Cudów

dav

W kolejnej odsłonie autorskiego programu Ziemia, Planeta Cudów zgłębiliśmy magię wysp. Dowiedzieliśmy się jakie są najmniejsze i największe wyspy świata oraz zastanowiliśmy się co można zabrać na bezludną wyspę.

24 kwietnia – wtorek – Audycja muzyczna

sdr

Prima aprilis, wiosna i budząca się do życia przyroda to czas radości. Wraz z muzkami z Filharmonii Świętokrzyskiej przy dźwiękach fortepianu i skrzypiec odnaleźliśmy przyrodę w muzyce.

23 kwietnia – poniedziałek – Światowy Dzień Książki

dav

Książki pozwalają nam przenieść się w inny, zaczarowany i piękny świat oraz pozwalają lepiej zrozumieć nasze codzienne sytuacje. Obchody tego dnia uświetniło wspólne czytanie książek ze specjalnymi gośćmi – rodzicami naszych przedszkolaków.

Wiadomości